Zikr
Sabri Saad El Hamus
Dans de Zikr samen met Sabri Saad El Hamus
De Zikr is een eeuwenoude rituele dans uit Egypte, waarin iedereen samen danst om iets te vieren en verbinding te creëren. Onder leiding van Sabri Saad El Hamus, dansen we de Zikr in de Zocherfoyer. Iedereen danst op zijn of haar eigen plek, danservaring of een goede conditie is niet nodig. Deze dans kan iedereen, staand, vanaf de stoel of rolstoel.
Saad El Hamus vertelt tijdens de bijeenkomst over de betekenis van de Zikr. Deze Zikr-dans is een symbolisch geschenk aan Utrecht, van de Stadsschouwburg Utrecht en het Catharina Nu Festival. Inleiding door artistiek leider Karin Elich: Wie is die Catharina eigenlijk?
over Het Catharina Nu Festival
Het Catharina Nu Festival is een viering van vijftien jaar kleurrijke Catharina-dansparades vol muziek- en dansoptredens op weg naar gendergelijkheid. Te midden van ziekte, geweld en interculturele spanningen schonk Catharina van Alexandrië haar tijdgenoten genezing en vrede. Haar naamdag op 25 november is door de VN uitgeroepen tot internationale Dag voor Uitbanning van Geweld tegen vrouwen. De stad Utrecht staat nu, net als Catharina destijds, voor de uitdaging van diversiteit: samenleven in vrijheid, verbinding en gelijkwaardigheid.
Karin Elich deelt haar talenten door te dansen en te readen als artistiek leider van Catharina Nu. Droom: alle vrouwen dansen op de tafels van de macht.
Sabri is geboren in Caïro; eenmaal in Nederland speelde hij als acteur o.a. in Oogappels, Het Huis Anubis en Het Schnitzelparadijs.






