The future is now #25
Talent van het moment
Talentvolle makers op onverwachte plekken
‘The future is now’ is ons minifestival waarin je korte voorstellingen ziet van jonge, talentvolle makers op onverwachte plekken. Cabaret in de artiestenfoyer, muziek in de kantoortuin, dans in het trappenhuis… tijdens 'The future is now' ontdek je dé theatertalenten van nu én kom je op plekken in de schouwburg die meestal voor publiek verborgen blijven. In eerdere edities kon je al kennismaken met o.a. Cheroney Pelupessy, Boban Benjamin Braspenning en Valentina Tóth, die inmiddels de zalen bestormen met succesvolle, avondvullende programma's.
Zin in een avontuurlijke theateravond? Kom naar ‘The future is now’. Bekijk hieronder de makers van deze editie!
Langzaam Lichamen
Ischa Statie
‘Langzaam Lichamen’ is geen voorstelling die je in een stoel bekijkt, maar een wereld waar je doorheen beweegt. Bezoekers worden uitgenodigd om hun zintuigen open te zetten: te proeven, te voelen, te ruiken, te luisteren en zich te laten bewegen. Je staat niet tegenover het werk, maar er midden in.
De ruimte is gevuld met sculpturen, gegoten uit siliconen mallen van lichaamsdelen: een oor, een knie, een stuk huid, die in eetbare materialen zijn vertaald: ijs, suikerstructuren… Samen vormen ze een landschap van lichamen dat tegelijk herkenbaar en bevreemdend is: fragmenten die hun oorspronkelijke grenzen hebben verloren en in elkaar overlopen. Een fysieke collage waarin “ik” en “wij” niet meer scherp van elkaar te scheiden zijn. Langzaam Lichamen is een uitnodiging om dichter bij onszelf en elkaar te komen. Om te vertragen. Om te ervaren met het hele lichaam. Om langzaam te lichamen.
over de maker
Ischa Statie studeerde af aan de bachelor Danser/Maker aan ArtEZ. Hij heeft een muzikale achtergrond aan Codarts Rotterdam en het ArtEZ Conservatorium en volgde de pre-master Theater, Dans en Dramaturgie aan de Universiteit Utrecht. Ischa werkt als performer, maker, docent, coach, programmeur, muzikant en dramaturg, waarbij zijn queer en biculturele achtergrond centraal staat in zijn artistieke en dramaturgische praktijk. ischastatie.nl | @ischas
Eerlijk en concreet aub
Paddy Schleidt
In de voorstelling ‘Eerlijk en concreet aub’ worden sounds van pop, soul, jazz afgewisseld met cabaret, (persoonlijke) verhalen en sketches. Over hoe moeilijk het is om orde in de chaos te brengen. En in welke onnodig ingewikkelde, onhandige, verwarrende en grappige situaties kan je jezelf wel niet brengen? Vol herkenbare momenten, krampachtig vastzetten, perfectie en imperfectie, aan alle verwachtingen willen voldoen en tegelijkertijd alles willen loslaten. Ben jij er klaar voor?
over de maker
Paddy Schleidt is zangeres, actrice en theatermaker, afgestudeerd in 2022 aan Muziektheater (Codarts). Ze speelde onder meer in Dagboek van een Herdershond en Nederland, een teleurstellend Kutland in Europa. Met humor en een veelzijdig muzikaal repertoire maakt ze muziektheatercabaret over naïviteit, zelfkritiek, angst en doorzettingsvermogen, met als doel mensen te verbinden. paddyhs.nl
Vague News
Dystopia (Fleur Mennega en Mathijs Demper)
Fleur en Mathijs zijn het spoor bijster in de overvloed van elkaar tegensprekende informatievoorzieningen. Je moet niet alles geloven wat je leest, hoort of ziet. Je kunt niet op iedereen blind vertrouwen. Soms is het helder wie de waarheid spreekt. Soms is het evident wie niet. Maar zeker weten doe je het nooit.
In vogelvlucht zappen Fleur en Mathijs langs alle mogelijke interpretaties van de waarheid en krijgen daarbij hulp van het publiek, het internet en een A.I. Aan de hand van snelle dialogen, herkenbare pijnpunten en duistere humor proberen ze te doorgronden hoe het nu allemaal écht zit. Van Haagse dubbele agenda’s en de ernst van global warming tot wat Google nu eigenlijk met je persoonsgegevens doet.
over de makers
Dystopia is een jong theatercollectief van Fleur Mennega, Mathijs Demper en productieleider Myrthe Ligtenberg. Ze maken voorstellingen op het snijvlak van soft sciencefiction en interactief zapcabaret, met snelle dialogen, duistere humor en herkenbare pijnpunten. Vanuit een dystopische blik op maatschappij en toekomst maken zij zware thema’s toegankelijk voor een breed publiek. tgdystopia.com
foto: Anne van der Perk






