Op vertoon van je entreebewijs kun je op de dag van de voorstelling gratis gebruik maken van U-OV vervoer in de regio Utrecht.
De Orde van de Dag #3
Het NUT
Koop nu kaarten voor de editie van 13 oktober
Wees er op tijd bij! kaarten - ma 13 okt
Wist je dat iedere editie nieuwe gasten heeft en altijd hyperactueel nieuws brengt? bekijk hier alle data
Deze satirische actualiteitenshow wordt in één dag gemaakt door een diverse groep makers. Onder leiding van Yara Piekema en Roán ten Cate van het NUT nemen ze het wereldnieuws met je door aan de hand van scherpe sketches en rake liedjes.
In een tijd waarin het nieuws als een stortvloed op je afkomt, filteren zij de hoofdpunten eruit en presenteren dit op geheel eigen, theatrale wijze. De observaties van de makers vormen dus de basis, maar de reacties vanuit het publiek zijn de kers op de taart. Denk aan een uur gevuld met staande ovaties, joelen en juichen.
Yara Piekema over de Orde van de Dag: “Ik kijk uit naar het zoeken van lichtheid in de waanzin van deze tijd.”
De ‘Orde van de Dag’ begon lang, lang geleden (2010) en streek maandelijks neer in de Stadsschouwburg Utrecht. Greg Nottrot van het NUT wierp zichzelf samen met het team van acteurs, muzikanten, cabaretiers en schrijvers telkens weer in het diepe. De opdracht: maak binnen een dag een voorstelling. Nu is de ‘Orde van de Dag’ terug op de vertrouwde basis in Utrecht met een nieuwe generatie makers.
‘De orde van de Dag’ is een concept van het NUT en een coproductie met de Stadsschouwburg Utrecht. Met o.a. Yara Piekema en Roán ten Cate.
foto: Joost de Haas
- Joost Oomen is schrijver en theatermaker. Hij treedt o.a. met de Poezieboys en schrijft voor verschillende kranten.
- Rosa Weekers is actrice en theatermaker. Ze vertelt verhalen met humor als sleutel om ook de zwaardere thema’s licht en toegankelijk te maken.
- Jade Olieberg is actrice en o.a. bekend van haar rollen in ANNE+ (taggen) en Nemesis. Daarnaast schrijft ze momenteel aan haar eigen televisieserie.
- Marije Gubbels is theatermaker en artistiek leider van MaxTak.
- Thorn de Vries is acteur, schrijver en film- en theatermaker. Hen studeert dit jaar af aan de Amsterdamse Toneelschool en Kleinkunstacademie.
- Jelle Hoekstra is werkzaam als componist, acteur en theatermaker.
- Frank Siera is schrijver en regisseur. Hij schrijft voor plekken als De Nationale Opera, Tryater, BonteHond, Stichting Nieuwe Helden en zijn eigen muziektheatercollectief KASSETT.
Jade Olieberg - Joost Oomen - Rosa Weekers - Thorn Roos de Vries
Frank Siera - Jelle Hoekstra - Marije Gubbels
Ontdek de favoriete voorstellingen van Yara en Roán
Wij vroegen Yara en Roán naar drie voorstellingen van het nieuwe seizoen die ze absoluut niet willen missen. Ze kwamen tot deze aanraders, of anders gezegd, voorstellingen die het verdienen om met een frisse blik naar te kijken, namelijk door de bril van Yara en Roán.
bekijk hun aanraders
